Nauka szycia — jak zacząć?

Nauka szycia — jak zacząć?

  admin  

 (0)

Przymusowe siedzenie w domu w czasie pandemii COVID-19 sprawiło, że odnajdujemy nowe pasje lub wracamy do nieco zapomnianych. Wiele osób w ostatnim czasie zainteresowało się krawiectwem. Sprawdź, jakie akcesoria i dodatki krawieckie są niezbędne, aby zacząć szyć. Dowiedz się także, jakie ściegi maszynowe warto opanować na początek.

Od czego zacząć naukę szycia?

Mówi się, że posiadanie maszyny do szycia to już połowa krawieckiego sukcesu. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy — maszyna to sprzęt absolutnie niezbędny do nauki szycia. Jednakże nie zawsze będzie nam potrzebna. Wszystko zależy od tego, co pragniemy uszyć. Jeśli będziemy chcieli stworzyć na przykład pluszaka dla dziecka, nie musimy posiadać specjalistycznego sprzętu. Jeśli jednak będziemy mieć znacznie bardziej ambitne plany i na przykład zapragniemy uszyć strój, bez maszyny się nie obejdzie.

Sprzęt do szycia jest oczywiście niezbędny, ale równie potrzebna jest wiedza. Zanim zabierzemy się do zszywania materiału, musimy wiedzieć, jak obsługiwać maszynę. W tym celu konieczne będzie dokładne przestudiowane instrukcji obsługi. Musimy wiedzieć, jak założyć nici, jak zmieniać igłę, jak regulować ściegi maszynowe. Stawiając pierwsze kroki, warto skupić przede wszystkim na szwie prostym. Czego jeszcze będziemy potrzebować poza maszyną i odrobiną teorii?

Tkanina na metry

Krok drugi to zakup tkanin. Zanim jednak zaczniemy przebierać we wzorach i kolorach materiałów, warto wszystko zaplanować. W tym celu potrzebny będzie wykrój. Można go zrobić samodzielnie lub kupić gotowy, wszystko zależy od naszych umiejętności. Warto mieć na względzie, że zdecydowanie łatwiej pracuje się na tkaninach grubych i elastycznych. Pierwsze projekty najlepiej tworzyć z tkanin bawełnianych, a w miarę zdobywania nowych umiejętności, sięgnąć po bardziej wymagające materiały. 

Posiadając wykrój, będziemy wiedzieli jakiego materiału szukamy oraz ile go potrzebujemy. Tkaninę na metry warto kupić w naszym sklepie internetowym otula.pl. Posiadamy materiały w wielu wzorach i kolorach. Wszystkie cechują się wysoką jakością popartą certyfikatami. Naszym niewątpliwym atutem są także konkurencyjne ceny.

Akcesoria krawieckie

W naszym sklepie internetowym można też kupić akcesoria krawieckie. Poza tkaninami do szycia będą nam potrzebne:

  •  nici
  •  igły
  • naparstki
  • szpulki
  • szpilki
  • klamerki
  • agrafki
  • nożyczki.

W otula.pl sprzedajemy produkty online,

Otula.pl to także pasmanteria z dodatkami krawieckimi. Poza wymienionymi wyżej akcesoriami krawieckimi, można się u nas zaopatrzyć w inne przedmioty. Podczas szycia warto mieć pod ręką następujące dodatki krawieckie:

Posiadając wymienione wyżej produkty, można przystąpić do realizacji pierwszego projektu. Na podstawie wykroju powinniśmy odrysować pożądane kształty na kalce lub kartce przezroczystego papieru, a następnie je wyciąć. Wycięte elementy przykładamy następnie do materiału i wycinamy, pamiętając o zapasie na szwy. Wykrój możemy przypiąć do materiału za pomocą szpilek, co ułatwi nam dalszą pracę. Tak postępujemy z każdym kolejnym elementem stroju. Mając już wycięte wszystkie elementy, możemy zabrać się za ich zszywanie. Ważne, żeby postępować z instrukcją dołączoną do wykroju. Jeśli nie korzystaliśmy z gotowych wykrojów, to powinniśmy pamiętać, żeby samodzielnie opracować taką instrukcję. Jest ona potrzebna, aby nie popełnić błędu przy zszywaniu elementów stroju.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do zakupów w otula.pl.

 (0)