Nici

W naszym sklepie internetowym proponujemy wysokiej jakości nici krawieckie. Dzięki nim uświetnisz nie tylko każdy swój krawiecki pomysł, ale i również Twoja praca stanie się o wiele efektywniejsza i łatwiejsza.

Nici krawieckie i inne dodatki szwalnicze - Sklep internetowy

Nici są ważną częścią procesu szycia. W naszym sklepie internetowym posiadamy nici w różnych kolorach, grubościach i z różnych tkanin. Najpopularniejsze rodzaje nici są wykonane z bawełny, poliestru lub jedwabiu. Każdy rodzaj nici krawieckich ma inne właściwości, przez co ma inne zastosowanie i sprawdzi się do szycia innego rodzaju projektów. W otula.pl posiadamy szeroki wybór kolorystyczny nici krawieckich, dzięki czemu z pewnością znajdziesz nici spełniające Twoje wymagania.

Aktywne filtry

Nici krawieckie to podstawowe wyposażenie każdej krawcowej. Niezależnie od tego czy profesjonalnie zajmujesz się szyciem, czy krawiectwo jest Twoim hobby, odpowiedni zestaw nici krawieckich to podstawa. W otula.pl posiadamy szeroki asortyment nici wykonanych z różnych tkanin w tym bawełny, czy poliestru. Bogaty wybór kolorystyczny sprawia, że znajdziesz odcień pasujący nawet do najbardziej wzorzystej tkaniny. 

Rodzaj nici krawieckich ma znaczenie

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nici do szycia, z których każda ma swoje unikalne właściwości. Możemy znaleźć nici bawełniane, lniane, poliestrowe czy jedwabne.  Najpopularniejsze nici są wykonane z poliestru, ponieważ jest on najbardziej wytrzymały i trwały. Nici poliestrowe są odporne na tarcie, substancje chemiczne oraz wilgoć i pleśń. Ponadto, ze względu na łatwiejsze farbowanie, nici poliestrowe występują w bogatej kolorystyce i cechują się trwałością koloru. Nici do szycia wykonane z naturalnych materiałów z wyjątkiem nici jedwabnych, są mniej wytrzymałe i odporne na działanie chemikaliów niż nici syntetyczne. Lepiej jednak radzą sobie w wysokiej temperaturze. 

Nici do maszyny do szycia

Jeśli szukasz nici do maszyny do szycia, musisz brać pod uwagę ich wytrzymałość. Ogólnie możemy rozróżnić nici przeznaczone do szycia ręcznego i maszynowego. Te drugie są bardziej wytrzymałe i cechują się równomierną grubością. Zazwyczaj do szycia maszynowego wykorzystuje się nici poliestrowe. Jeśli chodzi o nici do szycia ręcznego, są one słabiej skręcone, dzięki czemu są miękkie i elastyczne. Niezależnie od tego czy szyjesz ręcznie, czy na maszynie, przy wyborze nici należy wziąć również pod uwagę rodzaj materiału, którego używasz. Różne tkaniny wymagają różnych rodzajów nici, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Na przykład, jeśli szyjesz gruby materiał, taki jak dżins, będziesz potrzebować mocniejszej nici, np. poliestrowej lub jedwabnej. 

Gdzie kupić nici do szycia? - outla.pl

Jeśli szukasz nici krawieckich najwyższej jakości w szerokiej gamie kolorystycznej, jesteś we właściwym miejscu. W asortymencie otula.pl posiadamy wytrzymałe nici poliestrowe występujące w wielu żywych kolorach. Nasze nici są wytrzymałe i sprawdzą się zarówno do szycia ręcznego jak i na maszynie do szycia. Oprócz nici posiadamy szeroki wybór akcesoriów i dodatków krawieckich w tym zamki błyskawiczne, ozdobne tasiemki oraz lamówki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.