Bawełna 120 gramów

Nasz sklep z tkaninami zachęca do zakupów - szczególnie polecamy tkaniny bawełniane

Mocna tkanina z bawełny

W naszej ofercie znajdziecie tanie tkaniny bawełniane w rozmaitej gamie kolorystycznej i wzorniczej (kratki, grochy, paski i inne), z których będziecie mogli stworzyć rozmaite dodatki i dekoracje. Szczególnie polecamy tkaniny bawełniane na dekoracje dziecięce jak np lekkie zasłonki, poduszki i pościele do pokoików dziecięcych. Tkaniny bawełniane charakteryzują się bogata gamą kolorystyczną i wzorniczą (taniny bawełniane wzajemnie pasuje do siebie w jednej tonacji kolorystycznej). Ważnym elementem przy wyborze tkaniny bawełniane  jest wielkość wzoru - liczne tkaniny bawełniane mają małe wzorki.

Tanie tkaniny pościelowe

Szczególnie polecamy tkaniny bawełniane na poduszki i pościele do pokoików dziecięcych, ochraniacze, kocyki, zabawki oraz inne dekoracje. Posiadamy także w naszej ofercie tanie tkaniny bawełniane pościelowe dla dorosłych.

Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zamówienia!

Aktywne filtry

Szukasz lekkiego i przewiewnego materiału, który doskonale sprawdzi się na letni okres? Bawełna 120 gramów może okazać się perfekcyjnym wyborem. Ta naturalna tkanina jest przyjemna dla skóry, pozwalając jej oddychać i nie powodując podrażnień. Może sprawdzić się również do tworzenia różnego rodzaju ozdób.

Bawełna towarzyszy nam od tysięcy lat

Ten rodzaj materiału towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Prawdopodobnie pierwsze wykorzystanie miało miejsce tysiące lat przed naszą erą. Wykorzystywali go już Egipcjanie, a obecnie jest jednym z najpopularniejszych surowców, wykorzystywanym do tworzenia ubrań. Roślina, dzięki której można wytwarzać tę tkaninę, rośnie w cieplejszym klimacie. Wymaga bowiem około 200 dni okresu wegetacyjnego, dlatego jest często hodowana np. w Indiach, czy na południu USA.

Co roku plantacje tego typu dostarczają około 70% rocznego zapotrzebowania na materiały na całym świecie.

Kocyki, namioty tipi, otulacze, pościel, ochraniacze na łóżeczko to tylko niektóre elementy, które można uszyć z bawełny.