Bawełna KRESZOWA gładka

Sklep internetowy Otula.pl proponuje piękną bawełnę o gramaturze ok 120 gram/m2. Stale poszerzamy ofertę kolorystyczną dostępnej bawełny kreszowanej. 

Materiał kresz - jak powstaje?

Bawełna kreszowana inaczej prana lub washed cotton oznacza, że tkanina przeszła specjalny proces prania, co spowodowało, że jest bardzo miękka i miła w dotyku. Nie kurczy się także jak typowa bawełna, która nie przeszła takich procesów. Tkanina ta nie wymaga prasowania, ponieważ jej faktura ma wygląd lekko pognieciony. 

Jej cechą jest sprężystość i wytrzymałość na pranie.

Kresz bawełniany

Idealnie nadaję się na pościel dla dzieci i dorosłych, poszewki, kocyki, kokony niemowlęce ale także na różne delikatne  ubranka dziecięce. Podsumowując można  z niej uszyć całą wyprawkę dla noworodka dobierając różne kolory, dzięki czemu kolor zagości na stałe w pokoju dziecka dodając mu uroku.

Aktywne filtry

Kresz bawełniany

Kresz bawełniany zwana inaczej bawełną praną lub washed cotton poddawana jest specjalnym procesom, dzięki którym tkanina sprawia wrażenie lekko pogniecionej i nieregularnej. Bawełna kreszowa jest chętnie wykorzystywana do szycia letnich sukienek, koszul, bluzek, a także pościeli. Bawełna kreszowana to także materiał idealny na ubranka dziecięce i niemowlęce. Jej struktura dodaje szlachetności i uroku szytym z niej ubraniom i akcesoriom, Bawełna kresz jest bardzo przyjemna i miękka w użytkowaniu, dzięki procesom kreszowania nie gniecie się ona, nie kurczy się w praniu i bardzo długo zachowuje piękny wygląd. Jeżeli szukasz pięknego, wytrzymałego, niebanalnego i łatwego w użytkowaniu materiału na ubrania, pościel czy ubranka niemowlęce, to koniecznie przejrzyj naszą ofertę. Ta tkanina - bawełna kreszowana w naszym sklepie internetowym sprawdzi się idealnie zarówno na ubrania dla dzieci, jak i dorosłych oraz zachwyci Cię trwałością i niebanalnym wyglądem.

Sprężysta i wytrzymały materiał kresz

Oferowana przez nas bawełna kreszowa gładka ma gramaturę 120 g. Oznacza to, że jest dość zwiewnym materiałem, który doskonale będzie pasować do stworzenia przyjemnych w użytkowaniu poszewek. Ale także pościeli dziecięcej, lekkich kocyków, narzutek, otulaczy, kokonów niemowlęcych. Ta tkanina przez wzgląd na procesy, które przechodzi w czasie tworzenia, jest szczególnie sprężysta, co zwiększa jej wytrzymałość np. na pranie. Doskonale sprawdzi się więc w roli domowej ozdoby, która musi być regularnie prana. Polecamy ją szczególnie do pokojów dziecięcych, które świetnie uzupełni przez wzgląd na swoje często lekko przygaszone, jednolite barwy.

Stwórz wyprawkę za pomocą naturalnej tkaniny kresz

Korzystając z tego materiału, będziesz mógł stworzyć samodzielnie wyprawkę dla swojego dziecka. Dopasuj do pokoju pociechy odpowiednie kolory na pościel. Ponadto zawsze będzie wyglądał dobrze, niezależnie od tego, co dziecko postanowi z nim zrobić. Możesz wykorzystać ją także w swojej własnej sypialni, wprowadzając do niej niezwykle przyjemny klimat.