Minky kropki paski

Nasz sklep z tkaninami oferuje szeroką ofertę pluszu MINKY w różnej gramaturze 265 gr/m2, 350 gr/m2, 380 gr/m2. Mamy ponad 50 różnych propozycji - różne wzory, gramatury i kolory. W zależności od gramatury materiał minky jest w różnej cenie. Materiał Minky to absolutny hit ostatnich lat. To niezwykle miękka i miła w dotyku pluszowa dzianina, używana przede wszystkim do szycia artykułów dla niemowląt i małych dzieci. Używając wyłącznie tkaniny Minky lub łącząc ją z innymi materiałami (np. bawełną, polarem, dresówką i innymi) stworzymy m.in.: kocyki, poduszki, przytulanki oraz odzież dziecięcą. Materiał MINKY jest bardzo dobry do codziennego użytkowania - pierze się idealnie i się nie gniecie:)

Tkanina Minky - sklep internetowy

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo najpopularniejszy plusz materiał Minky Dots (dzianina z charakterystycznymi wypukłymi wytłoczeniami w kształcie kropek) oraz mniej znaną Minky Hearts, MINKY Gładkie ora MINKY STRIPES. W naszym sklepie kupujesz pełne metry pluszu MINKY w zależności od swoich potrzeb. Dokładamy wszelkich starań, by dostępne materiały MINKY dostępne na otula.pl odznaczały się wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną - tak jak nasz plusz Minky.  

 

Aktywne filtry

Minky – co to takiego?

Minky to tkanina, która cieszy się stale rosnącą popularnością. Popyt na materiał minky wynika przede wszystkim z jego wyjątkowej miękkości. Z tego powodu jest to najczęściej wybierana tkanina przez producentów akcesoriów dla dzieci. Czemu tkanina minky zawdzięcza swoją miękkość? Tajemnica jej wyjątkowej puszystości tkwi w procesie technologicznym. Materiał jest wytwarzany z mikrowłókien poliestrowych, znacznie cieńszych od włókien bawełnianych. W podobny sposób powstaje polar, czyli materiał, z którego produkuje się ciepłe bluzy. Minky ma właściwości zbliżone do polaru, ale istnieją znaczące różnice pomiędzy nimi. Tkanina minky ma zazwyczaj wytłoczone wypukłe detale, najczęściej są to kropki. Z tego względu bywa potocznie nazywana polarem z kropkami. W odróżnieniu od tradycyjnych tkanin poliestrowych, minky ma właściwości oddychające. Z drugiej jednak strony posiada inne cechy poliestru, takie jak wytrzymałość i odporność na zagniecenia.

Jak wytwarza się tkaninę minky?

Materiał minky powstaje z włókien poliestrowych, co oznacza, że jest wytwarzany syntetycznie. Włókna poliestrowe, niezbędne do wyprodukowania tkaniny, otrzymuje się na drodze reakcji chemicznych. W procesie chemicznym nazywanym estryfikacją hydroksykwasów powstaje surowiec o nazwie poli(tereftalan etylenu), w skrócie PET, z którego następnie wytwarzane są mikrowłókna poliestrowe. Warto wiedzieć, że materiał jest pozyskiwany z tego samego surowca co plastikowe butelki. Proces technologiczny nie oznacza jednak, że minky jest niezdrowe. Ten pluszowy materiał posiada bowiem certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Tkaninę minky po raz pierwszy wyprodukowało amerykańskie przedsiębiorstwo Shannon Fabrics. Materiał zrewolucjonizował rynek tekstyliów dla dzieci. Produkuje się z niego odzież dziecięcą, kocyki, poszewki na poduszki, maskotki, szlafroki i wiele innych. Minky jest uważany za najprzyjemniejszy materiał na świecie. Jego faktura sprawia, że pragniemy się nim otulić. Jedynym minusem tej pluszowej tkaniny jest niemożność prasowania ze względu na ozdobne tłoczenia. Z drugiej jednak strony włókna poliestrowe sprawiają, że jest ona odporna na zagniecenia. Bez problemu można ją prać w pralce. Nawet po wielu praniach zachowuje swoją strukturę oraz puszystość.

Minky na metry

W sklepie otula.pl można kupić minky na metry i samodzielnie uszyć artykuły dla niemowląt i małych dzieci. Używając wyłącznie tkaniny minky lub łącząc ją z innymi materiałami - bawełną, polarem czy dresówką, można stworzyć niepowtarzalną odzież dziecięcą czy przytulanki. Ten wyjątkowy plusz jest także wybierany na kocyki oraz poszewki na poduszki.

W naszym sklepie dostępne są materiały o gramaturze 265 gr/m2, 350 gr/m2 oraz 380 gr/m2. Mamy ponad 50 różnych propozycji różniących się nie tylko gramaturą, ale także wzorami i kolorami. Na szczególną uwagę zasługuje materiał Minky Dots, czyli dzianina z charakterystycznymi wypukłymi wytłoczeniami w kształcie kropek. Posiadamy także Minky Rosettes - z wytłoczeniem w kształcie rozwiniętej różyczki, w wielu kolorach – począwszy od szarości, poprzez beże i żółcie, na różach i turkusach kończąc. W naszej ofercie można też znaleźć tkaninę Minky stripes, czyli w paski, wyglądem zbliżone do sztruksu. Także dostępną w wielu kolorach.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze materiały odznaczały się nie tylko wysoką jakością, ale także atrakcyjną ceną. W zależności od gramatury sprzedajemy materiał minky w różnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.