px

Wiskoza bambusowa – charakterystyka i zastosowanie

Wiskoza bambusowa – charakterystyka i zastosowanie

Bambus należy do roślin wieloletnich o bardzo szybkim tempie wzrostu. Dzięki swoim właściwościom zyskuje szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Łodygi i liście bambusa przykładowo są wykorzystywane przy produkcji materiałów i tkanin. Wiskoza bambusowa powstaje w wyniku rozdrobnienia poszczególnych elementów rośliny do postaci pulpy, która w kolejnym kroku jest rozpuszczana i formowana do masy celulozowej. Z masy tej następnie produkuje się niezwykle cienkie nici. Produktem finalnym jest oczywiście wspomniana już wiskoza bambusowa.

Właściwości wiskozy bambusowej

Tkanina bambusowa jest szczególnie ceniona przez wzgląd na jej wysoką higroskopijność oraz właściwości bakteriostatyczne i antybakteryjne. Warto podkreślić, że włókna bambusowe mogą wchłaniać nawet kilkukrotnie więcej wilgoci niż inne materiały i tkaniny, takie jak popularna bawełna. Ponadto ich właściwości prowadzą do eliminacji bakterii i pleśni nawet o 70%. Warto dodać, że tkaniny bambusowe sprzyjają łagodzeniu podrażnień i są miłe w dotyku, a dzięki właściwościom termoregulującym zapewniają wysoki komfort użytkowania bez względu na aktualnie panującą porę roku. Nawet przy intensywnej eksploatacji (np. pranie i prasowanie w wysokich temperaturach) na długo zachowują one właściwości użytkowe i estetyczny wygląd. Wiskoza bambusowa dla dzieci nadaje się więc świetnie do produkcji ubranek i akcesoriów dla najmłodszych. Materiał ten będzie też dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Zastosowanie materiału

Wiskoza bambusowa dla dzieci to materiał wykorzystywany m.in. do produkcji pieluszek, śpiworków, kocyków, otulaczy i innych akcesoriów zarówno dla niemowląt, jak i nieco starszych pociech. Materiały i tkaniny tego typu, czyli oddychające, odprowadzające wilgoć i niepowodujące podrażnień, świetnie nadają się też do produkcji chłonnych ręczników, poduszek antywstrząsowych, przewiewnej bielizny czy letniej garderoby dla młodzieży i dorosłych.

Wiskoza bambusowa jest nie tylko estetyczna i bardzo uniwersalna, ale przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu nawet dla małych dzieci czy alergików. Naturalny materiał sprawdzi się więc do szycia ubrań, tekstyliów domowych oraz dziecięcych akcesoriów.

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl