VELVET PIKOWANY

VELVET PIKOWANY

  admin  

 (0)

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiła się nowa tkanina i zdobywa coraz większą popularność. Jest nią velvet. Jego wykorzystanie jest podobne do pluszu MINKY, ale ma zupełnie inną strukturę. Ma krótki włos około 2 mm i ma bardzo delikatny wzór. Można to nazwać bardziej strukturą, niż wzorem. Po dokładnym przypatrzeniu się tkaninie widzimy drobniutkie cegiełki - każda z nich ma około 2x3 mm wielkości i ściśle do siebie przylegają. Dają wrażenie jednolitej płaszczyzny, która jest idealna do łączenia jej z innymi tkaninami.

Szyjąc kocyk lub ochraniacz velvet należy podszywać jakaś tkaniną i wypełniać włókniną lub grubszą ociepliną w zależności od potrzeb. Podszywać można bawełną, dresówką, a nawet pluszem Minky. Pomysłów będzie tyle ile osób szyje :)

Od jakiegoś czasu popularność zdobywa VELVET PIKOWANY. Jest to już w połowie gotowy produkt. Dzięki pikowaniu ocieplina nie przesuwa się wewnątrz i wszelkie duże powierzchnie ładniej się układają.

Warstwa velvetu, ocieplina oraz cienka warstwa flizeliny są półproduktem który krawcowa musi jedynie wykończyć. Można podszyć go zwykła gładka bawełna, bawełna w rozmaite wzory albo dzianiną. Aby jeszcze dodatkowo nadać charakteru szytym produktom boki można obszyć kolorową lamówką. Dzięki ściegowi stebnowemu jakim zrobione jest pikowanie velvet nie pruje się po przecięciu, można go ciąć w różnych kierunkach.

Idealnie nadaje się na kocyki, narzuty, maty do tipi, ochraniacze, poduszeczki i wiele innych produktów.
Aby nadać szytym produktom niepowtarzalnego charakteru na rynku dostępny jest velvet z różnymi wzorami pikowania. Największą popularnością cieszą się pikowania w kształcie serc. Można też znaleźć velvet w innych wzorach pikowania, bardziej pasujących do wystroju pokoików chłopięcych jak na przykład: chmurki, romby.

Największą zaletą velvetu pikowanego jest jego idealna miękkość. Jest bardzo miła w dotyku i delikatna. 

Velvet pikowany jest idealny dla tych, którzy nie mają dużo czasu by stworzyć kocyk, kołderkę czy narzutkę. Nie trzeba już dodawać wypełnienia! Wystarczy tylko podszyć stronę wewnętrzną. Idealna do tego celu jest bawełna gładka lub wzorzysta. Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć podszywając velvetem, który nie jest pikowany. 

Jeśli chcesz pochwalić się swoimi velvetowymi dziełami przyślij zdjęcia (office@otula.pl

Z przyjemnością pokażemy. Może będą inspiracją dla innych :)

 (0)