Urządzamy pokój dziecięcy. Przytulna bawełna dla dziecka

Urządzamy pokój dziecięcy. Przytulna bawełna dla dziecka

  admin  

 (0)

Tkaniny dziecięce sprawią, że przestrzeń Twojego dziecka zmieni się w prawdziwie baśniową krainę. Dowiedz się, jak ozdobić pokój dziecięcy oraz jakie wybrać dekoracje do pokoju dziecka, wykorzystując wysokiej jakości materiały, na przykład bawełnę dla dzieci. Na co należy zwracać szczególną uwagę oraz na jakie rodzaje wykończeń należy postawić? Najlepiej zająć się tym, jeszcze zanim Twoja pociecha przyjdzie na świat.

Tkaniny dziecięce? — tak, oczywiście!

Możesz zrobić z nich rozmaite dekoracje dziecięce, na przykład lekkie zasłonki albo firanki, otulacze, pościele czy ochraniacze na łóżeczko, a kiedy dziecko będzie już starsze - poduszki albo maskotki. Specjalne tkaniny wodoodporne są wprost idealne do szycia ochraniaczy na przewijak czy torby, które przydadzą się przy każdym wózku. Niech przestrzeń Twojego dziecka będzie pełna koloru i miękkich tkanin. Pamiętaj jednak, aby miejsce do spania, jak również stałe otoczenie maluszka było zawsze bezpieczne. Warto więc użyć do nich kolorowej bawełny

Jak ozdobić pokój dziecięcy? — dobór kolorów

Noworodek dobrze widzi jedynie kontrastowe barwy - na początku tylko biel i czerń, a później z biegiem czasu zaczyna rozróżniać inne, mocne kolory. Jednak to nie oznacza, że wszystkie barwy wokół niego powinny właśnie takie być. Stonowane kolory także są ważne, a przede wszystkim piękne. Dobieraj kolory, które lubisz oraz te, które korzystnie wpływają na Ciebie. Jak dziecko będzie starsze i powie Ci co lubi, przyjdzie czas na zmiany, do których z powodzeniem można będzie wykorzystać kolorową bawełnę! Kolory pastelowe i jasne stworzą spokojną oazę dla Ciebie i dziecka. Pamiętaj jednak o tym, że to pokój dziecka i warto, aby oprócz pastelowych barw dobrać kolory, które ożywią pomieszczenie. 

Zwróć uwagę na to, jaką tkaninę wybierasz

Nie wszystkie tkaniny powinny mieć kontakt z delikatną skórą dziecka. Wybierając odpowiednie materiały do jego pokoju, wybieraj te, które posiadają odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo. Ponadto stawiaj na naturalne tkaniny, na przykład bawełnę dziecięcą, bądź też wiskozę, która również może być bezpieczna dla malucha. Wykorzystując bawełnę dla dziecka lub wełnę zyskasz większą pewność, że Twoja pociecha nie nabawi się uczulenia, a jej delikatna skóra będzie odpowiednio zadbana. Wybierając zasłony, zwróć też uwagę na to, aby dobrze chroniły przed słońcem. To ułatwi ci na przykład usypianie maleństwa w południe. Przy okazji, zasłony będą stanowiły ciekawą dekorację do pokoju dziecięcego.

Postaw na tekstury! Pomóż dziecku poznawać świat

Dobór różnorodnych tekstur sprawi, że Twoje dziecko za pomocą dotyku, od pierwszych chwil życia będzie poznawać otaczający je świat. Dlatego wybierając materiał na poszewki czy koszyki, wybieraj takie o różnych rodzajach splotów. W ten sposób noworodek szybko przyzwyczai się do różnorodnego dotyku. Ponadto w ten sposób będziesz mógł zorientować się, co tak naprawdę lubi Twoje dziecko. Na dodatek wykorzystanie takich materiałów sprawi, że wnętrze zacznie wyglądać jeszcze przytulniej.

 (0)