Bambusowa frotte - na ręczniki, szlafroki, otulacze

Bambusowa frotte - na ręczniki, szlafroki, otulacze

  admin  

 (0)

W ostatnich latach na rynku tkanin ogromną popularność zdobywa bambusowe frotte, które na ogromną skalę zostaje wykorzystywane do szycia ręczników, szlafroków, kocyków i otulaczy. W tym artykule dowiesz się dlaczego ta tkanina zyskuje tak ogromna popularność, jakie są jej właściwości oraz dlaczego bardzo często i bardzo chętnie wykorzystywana jest jako zamiennik bawełny

Tkaniny bambusowe- są ekologiczne, przyjazne dla środowiska i dla skóry. W jaki sposób są pozyskiwane?

Produkowanie tkanin z włókna bambusowego, ze względu na właściwości tej rośliny jest opcją bardzo przyjazną środowisku. Bambus to bardzo trwała, odporna na szkodniki, szybko rosnąca roślina. Dzięki jej odporności na szkodniki hodowla trawy bambusowej nie wymaga stosowania pestycydów, ani innych chemicznych środków ochrony roślin. Bambus jest także trawą bardzo szybko rosnącą, co sprawia, że przy jej uprawie nie muszą być stosowane nawozy czy stymulatory wzrostu. Te czynniki sprawiają, że bambus może być hodowany w bardzo naturalnych i przyjaznych środowisku warunkach.

Jak powstają włókna bambusowe?

Włókna bambusowe powstają poprzez obróbkę termiczną trawy bambusowej, metody ich pozyskiwania są bardzo podobne do metod pozyskiwania wiskozy. Materiał bambusowy nie przypomina bawełny- jest zdecydowanie bardziej miękki, lejący i lśniący

Dlaczego włókno bambusowe jest idealne na ręczniki? Jakie właściwości ma włókno bambusowe?

Włókno bambusowe jest przede wszystkim bardzo chłonne - to właśnie dlatego jest wykorzystywane do produkcji ręczników, ściereczek czy szlafroków. Chłonność tkanin bambusowych kilkukrotnie przewyższa chłonność bawełny co stanowi niepodważalną zaletę tego rodzaju materiałów. Kolejnym argumentem potwierdzającym fakt, iż warto wykorzystywać do produkcji ręczników bambusową frotte są naturalne właściwości antybakteryjne bambusaTkanina bambusowa wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego warto używać jej jeżeli posiadamy wrażliwą i atopową skórę. Podsumowując ręczniki wykonane z bambusowej frotte gwarantują nam świetną chłonność, miękkość i są bezpieczne dla alergików i osób z wrażliwą skórą. 

tkanina bambusowa

Tkaniny bambusowe idealne dla małych dzieci i niemowląt

Tkaniny bambusowe są często używane do produkcji różnego rodzaju produktów dziecięcych takich jak wielorazowe pieluszki, ręczniki, kocyki czy otulacze. Kocyki wykonane z tkaniny bambusowej są ciepłe, ale jednocześnie przepuszczają powietrze i sprawiają, że skóra oddycha. Kupując taki kocyk naszemu dziecku mamy pewność, że maluszek będzie miał zapewniony komfort i na pewno się nie przegrzeje. Ręczniki niemowlęce wykonane z bambusowego frotte są niesamowicie miękkie i chłonne, dzięki czemu skóra dzidziusia będzie szybko sucha, a delikatna tkanina nie podrażni jego skóry. 

 (0)