Z CZEGO USZYĆ SUKIENKĘ NA LATO? – PORADNIK

Z CZEGO USZYĆ SUKIENKĘ NA LATO? – PORADNIK

  admin  

 (0)

  All

Lato to okres kojarzony ze słońcem, ciepłem, swobodą, relaksem i piękną roślinnością. Dlatego letnie sukienki powinny odzwierciedlać jego charakter, a więc być wykonane z lekkich tkanin i przyjmować kroje niekrępujące ruchów. Poznajmy zatem rodzaje tkanin, z których warto uszyć sukienkę na lato, tak by spełniała ona nasze użytkowe i estetyczne oczekiwania.

Jakich tkanin unikać szyjąc letnie sukienki?

Kiedy lato staje się wyjątkowo gorące, a temperatury regularnie przekraczają optymalne 25°C, w szczególności powinniśmy zadbać o to, co na siebie zakładamy, zarówno pod kątem tkaniny, jak i koloru czy kroju. Letnie sukienki nie powinny bowiem sprzyjać przegrzewaniu ciała, więc najlepiej całkowicie zrezygnować z szycia ich z tkanin wykonanych z włókien syntetycznych, szczególnie takich, jak akryl, poliester, poliamid, elastan czy lycra. Wybierajmy za to materiały z przędz naturalnych, które będą ułatwiać skórze swobodną wymianę gazową, skutecznie odprowadzać pot i dawać uczucie przyjemnego chłodzenia.

Najlepsze rodzaje tkanin na letnie sukienki

Odpowiedni rodzaj tkaniny, fason oraz kolor sukienki, mają ogromny wpływ na nasz komfort i samopoczucie. Warto zaznaczyć, że materiały i tkaniny na sukienki sklep internetowy zawsze oferuje w nieco szerszym asortymencie niż sklep stacjonarny, gwarantując różnorodność faktur, wzorów czy kolorów. Pamiętajmy, aby na lato wybierać jasne kolory, które skutecznie odbijają promienie słoneczne, a więc nie nagrzewają się tak intensywnie. Przykładowo materiał w kwiaty na sukienkę letnią będzie optymalnym rozwiązaniem, gdyż świetnie współgra z roślinnością, która latem wybucha milionem kształtów i barw. Zapewne sprawdzą się też marynistyczne materiały w paski oraz bardzo kobiecie groszki.

z czego uszyć sukienkę

Latem najlepiej sięgnąć po materiały o właściwościach silnie higroskopijnych i termoregulacyjnych. Odpowiednia będzie zatem bawełna bambusowa, która jest przeciwalergiczna, niezwykle miękka oraz przewiewna. Świetnym wyborem może okazać się też śliska, miękka wiskoza bawełniana o właściwościach chłodzących oraz zwiewna i delikatna bawełna plumeti pokryta wyczuwalnymi w dotyku supełkami.

Podsumowując, idealna tkanina na letnią sukienkę powinna być jasna i przewiewna, po to by nie przyklejała się do skóry, nie krępowała ruchów i nie podgrzewała dodatkowo tkanek. Jeśli chodzi o wzory to panuje tutaj całkowita dowolność, ale w letnich miesiącach warto postawić na motywy kwiatowe oraz paski i groszki.

 (0)