Wszystko o tkaninie bambusowej. Dlaczego warto sięgać po tę tkaninę?

Wszystko o tkaninie bambusowej. Dlaczego warto sięgać po tę tkaninę?

  admin  

 (0)

Latem najlepiej dobierać ubrania, które są lekkie oraz przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać, a człowiek się nie przegrzewa. 

Materiał bambusowy

Na szczególną uwagę zasługują tkaniny na bazie włókien bambusowych, które pasują idealnie do potrzeb klientów. Jest to również znacznie mniejszy wydatek niż w przypadku jedwabiu lub lnu. Wiskoza bambusowa jest delikatna oraz miła w dotyku, a jednocześnie niezwykle wytrzymała. Warto dodać, że jest produkowana w pełni ekologiczny sposób. Bambus to roślina, która rośnie bardzo szybko i spokojnie można ją uprawiać bez dodatkowych pestycydów i nawozów. Dlatego jest doskonałym surowcem do produkcji tkanin, które są przyjazne i całkowicie bezpieczne dla ludzi. 

Obróbka tkaniny bambusowej

Pierwszym krokiem jest obróbka chemiczna przy użyciu metody wiskozowej. W Polsce wszystko odbywa się według określonych norm i procedur zgodnych z najwyższymi standardami jakości. Dotyczy to zarówno pozyskiwania przędzy oraz jej barwienia. Taka metoda pozwala uzyskać tkaninę, która chłonie wodę lepiej niż bawełna i to nawet o 60%. Dobra wchłanialność sprawia, że produkowane z niej ubrania sprawdzają się idealnie podczas ciepłych dni. Należy pamiętać także o właściwościach termoregulacyjnych, dzięki którym można poczuć orzeźwiający chłód latem, a zimą kojące ciepło. Takie rozwiązanie sprawia, że tkanina przyjazna dla dziecka jest bardzo uniwersalna. Jest ona także miękka i delikatna, a jej struktura nie zmienia się pod wpływem częstego prania. Materiał bambusowy jest idealny dla dzieci, ponieważ ich skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa na podrażnienia. Na uwagę zasługuje fakt, że tkanina bambusowa nie wywołuje alergii, a jednocześnie ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Jej zalety sprawiają, że może ona wkrótce całkowicie zastąpić takie materiały jak bawełna, która również jest naturalna. Jest to tkanina, z której najczęściej szyje się rzeczy dla dzieci. 

Co produkuje się z tkaniny bambusowej?

Pościel dla dzieci jest wykonana w stu procentach z tkaniny bambusowej, której gramatura wynosi ok. 150 gramów/m2. Cechą charakterystyczną tkaniny jest gęsty splot, który zapewnia jeszcze lepsze wchłanianie wilgoci. Jest to bardzo dobry produkt, który przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, których skóra wymaga indywidualnego podejścia i traktowania. Właściwości tkaniny bambusowej powinni docenić również alergicy, ponieważ jest to tkanina, która nie wywołuje uczulenia. Rodzice, którym zależy na zapewnieniu dziecku pełnego komfortu mogą wyposażyć swojego malucha w produkty wykonane z tkaniny bambusowej. Należy pamiętać, że ubrania wyprodukowane z naturalnych materiałów są znacznie lepszym wyborem niż produkty sztuczne. Najważniejsze jest oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Warto dodać, że tkanina bambusowa jest materiałem wykorzystywanym także przez osoby dorosłe. Osoby, które mają duże problemy z poceniem w upalne dni powinny przetestować materiał bambusowy. Pościel bambusowa gwarantuje z kolei spokojny i zdrowy sen niezależnie od pory roku. W okresie letnim zapewni poczucie chłodu i nie będzie grzała nadmiernie, natomiast podczas zimy da przyjemne ciepło. 

Zalety tkaniny bambusowej

Warto przemyśleć zakup produktów dla całej rodziny, ponieważ jest to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych tkanin. Bambus rośnie bardzo szybko, a poza tym jest odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Jego prosta i szybka uprawa sprawia, że nadaje się idealnie do przemysłu odzieżowego. Produkowane z niego ubrania charakteryzują się dużą delikatnością oraz wytrzymałością. Ubrania dla dzieci z tkaniny bambusowej chronią także przed promieniowaniem UV, które jest szkodliwe dla skóry człowieka. Warto dodać, że materiał nie jest podatny na gniecenie i ma właściwości antystatyczne, które sprawiają, że nie przyciąga kurzu. Dlatego jest to świetny wybór zarówno dla alergików oraz małych dzieci. Największa popularnością cieszą się bambusowe ubranka dla dzieci oraz otulacze. Z bambusowej tkaniny produkowane są również pieluszki ekologiczne oraz pluszaki. Materiał jest bardzo miły i delikatny, idealny aby stworzyć niepowtarzalne dodatki.

 (0)