JESIENNE MUST HAVE – PODUSZKI Z PANELU KOCYKOWEGO

JESIENNE MUST HAVE – PODUSZKI Z PANELU KOCYKOWEGO

  Otula  

 (0)

  Nowości

Jesień jest porą roku, która budzi różne emocje, często skrajne. Jedni ją uwielbiają, drudzy nienawidzą. Niezależnie od tego, jaki mamy stosunek do jesieni, jedno musimy przyznać – każdy z nas lubi gadżety i ozdoby, które sprawiają, że ta pora roku jest przyjemniejsza w odbiorze. Jak oswoić jesienną codzienność? Podpowiadamy poniżej.

Kiedy złoto zmienia się w szarość

Jesień to słoneczne dni pełne energetycznych barw, które powoli przeistaczają się w szarości, mgliste poranki i wszechobecne deszcze. Taka aura budzi w nas tęsknotę za ciepłem, światłem i wygodą. Po całodziennym pobycie w pracy czy na uczelni marzymy o tym, żeby zanurzyć się w domowej, przytulnej atmosferze, najlepiej z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty. W takich chwilach wskakujemy w wygodny dres, owijamy się w ciepły koc i zapadamy w stos miękkich, puchatych poduszek. Właśnie poduszki są tym elementem wyposażenia domu, który pomoże nam oswoić jesienne chłody i niedogodności.

Czy poduszki mogą mieć jesienny charakter?

Śpieszymy z udzieleniem odpowiedzi na powyższe pytanie – tak, oczywiście, że poduszki mogą mieć jesienny charakter, tak samo, jak letni, zimowy czy wiosenny. O jesiennym charakterze decydują przede wszystkim tkaniny dekoracyjne na poduszki. Najlepiej, żeby były miękkie, ciepłe i puszyste –  świetnie sprawdzą się w tym przypadku wszelkiego rodzaju dziane panele kocykowe, które są ciepłe, przyjemne w dotyku i nieco grubsze, dlatego od wielu sezonów królują jesienną porą we wnętrzach. Wybór tego rodzaju dzianin jest bardzo szeroki, więc nietrudno jest znaleźć taką, która będzie odpowiadała naszemu gustowi. Jeśli chcemy utrzymać wnętrze domu w stylu jesiennym, warto zdecydować się na ciepłe barwy przywołujące na myśl opadające z drzew liście. Czerwienie, pomarańcze, żółcie, brązy, a nawet nasycone róże nadadzą się idealnie, można je także swobodnie zestawić z głębokim turkusem czy szarościami. Panele mogą przypominać w stylu puszysty plusz lub sploty dzierganego na drutach swetra, np. warkocze. Same wzory poduszek dobierać należy z uwzględnieniem pozostałych elementów wyposażenia i wystroju wnętrza.

Mała rzecz, a cieszy

Dekoracyjne poduszki są tymi z wielu drobnych, a miłych dla oka elementów domu, które nadają mu niepowtarzalny charakter. Bez nich wnętrza są zimne i puste – dopiero niewielkie wnętrzarskie niuanse pozwalają na stworzenie atmosfery, w której chce się mieszkać, relaksować, spędzać dzień. Oryginalny efekt tworzą poszewki na poduszki z panelu kocykowego. Dzięki nim dodamy ciepła i jesienno-zimowego charakteru każdemu pomieszczeniu.

 (0)