BAWEŁNA WAFELKOWA – UROCZA STRUKTURA, NATURALNY SKŁAD, WYSOKA FUNKCJONALNOŚĆ

  admin  

 (0)

Bawełna wafel zyskuje na popularności, dzięki bardzo modnym kocom i otulaczom dla dzieci, które charakteryzują się komfortem użytkowania. Jej nietuzinkowy wygląd, którego struktura przywodzi na myśl wafle lub gofry sprawia, że tekstylia z tego materiału są niezwykle chłonne i doskonale sprawdzają się przede wszystkim, jako akcesoria łazienkowe i produkty dla najmłodszych.

Bawełna wafelkowa tkanina – nietypowa struktura

Nazwa „bawełna wafelkowa” związana jest z ukształtowaniem włókien tkaniny, które tworzą charakterystyczne, drobne kwadraciki na wzór wafla, używanego na przykład do serwowania lodów. W pewnym sensie można określić ją jako odwrotność innego modnego materiału, czyli uroczej tkaniny minky. Naprzemienne wklęśnięcia oraz wypukłości nadają bawełnie wafelkowej dużą funkcjonalność, wykorzystywaną przede wszystkim przy produkcji artykułów, których zadaniem jest zatrzymywanie ciepła oraz absorbowanie wilgoci.

Bawełna wafel – właściwości i zastosowanie

Bawełna wafelkowa, dzięki swojej specyficznej, porowatej strukturze, doskonale wchłania wodę i szybko ją odparowuje. Ponadto nawet po zmoczeniu pozostaje wyjątkowo lekka, dlatego doskonale sprawdza się, jako materiał na kąpielowe turbany, ręczniki czy szlafroki. Dodatkowo ta nowoczesna tkanina posiada wszystkie cechy znanej od wieków bawełny. Jest zatem w pełni naturalna, oddychająca, przewiewna, miękka i ciepła. Właściwości te czynią ją materiałem idealnym na wszelkiego rodzaju koce, pledy oraz otulacze, z których mogą korzystać nawet noworodki. Bawełna wafel nie jest jednak tkaniną wykorzystywaną jedynie do produkcji akcesoriów domowych. Możemy spotkać ją również w formie różnych elementów garderoby, takich jak szaliki, czapki czy swetry.

Niezwykle urocza i bardzo funkcjonalna bawełna wafelkowa to tkanina, która coraz częściej pojawia się na sklepowych półkach nie tylko pod postacią szlafroków czy ręczników, ale również w formie bardzo atrakcyjnych koców i pledów, które nadają wnętrzom przytulności. Bogata gama kolorystyczna i wzornicza sprawia, że wybór materiału dopasowanego do naszych potrzeb i preferencji nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu.

 (0)