px

Kreatywna nauka z maluchem, czyli tkaniny do kolorowania w roli głównej

Kreatywna nauka z maluchem, czyli tkaniny do kolorowania w roli głównej

Każdy rodzic ma świadomość, jak ważny jest czas spędzany z dzieckiem. Wspólna zabawa czy nauka, a nie bierna fizyczna obecność, pozwala stworzyć z maluchem niesamowitą więź, poznać jego słabe i mocne strony czy przekazać mu najważniejsze wartości, którymi powinien kierować się w życiu.

Jednak dla wielu dorosłych wspólna zabawa z synem czy córką stanowi nie lada wyzwanie. W dobie wszechobecnych gadżetów elektronicznych trudno jest bowiem zapewnić maluchowi interesującą i atrakcyjną rozrywkę o charakterze edukacyjnym. W takiej sytuacji zapewne warto zwrócić uwagę na to, czym dziecko zajmuje się w wolnych chwilach i jakie ma zainteresowania. Większość dzieci lubi różne prace manualne z wykorzystaniem farb czy kredek, dlatego wspólne malowanie prawdopodobnie będzie dobrym sposobem na kreatywną naukę i okazją do wspólnego spędzenia czasu. Tego rodzaju formę rodzinnej rozrywki, która odpręża i pobudza wyobraźnię, można uatrakcyjnić, wybierając nowe techniki tworzenia obrazów.

Kształty i kolory

Tkaniny do kolorowania są świetnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Bawełniany materiał ozdobiony gotowymi szablonami nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych do wykonania estetycznego malunku. Ponadto tkaniny tego typu są okazją do eksperymentowania z kolorami – wybieranie i zestawianie barw nauczy dziecko, jak je prawidłowo je komponować.

Tkaniny do kolorowania można dopasować do wieku dziecka. Modele z drobnymi kształtami, wymagające większej precyzji będą odpowiednie dla starszych, a formy uproszczone sprawdzą się w przypadku początkujących artystów. W obu przypadkach nasi podopieczni będą uczyć się cierpliwości oraz ćwiczyć rączkę, przygotowując ją do sprawnego posługiwania się długopisem i ładnego pisania.

Tkanina do kolorowania to bogactwo wzorów, które nawiązują do znanych i lubianych przez dzieci motywów. Do wspólnej zabawy zachęcają przykładowo domki, księżniczki, samochody czy bohaterowie z bajek. Każdy z produktów może okazać się inspiracją do wymyślenia i opowiedzenia ciekawej historii.

Relaks i więź

Kolorowanie wzorów działa bardzo relaksująco i wbrew pozorom wcale nie jest nudne. Wymaga opracowania strategii, doboru techniki wykonania i odpowiedniej kolorystyki oraz finalnie zrealizowania projektu. W trakcie wykonywania rysunku znacznie łatwiej jest również porozmawiać z dzieckiem o codziennych sprawach – zarówno rzeczach przyjemnych, jak i tych, które martwią malucha. Budowanie emocjonalnej więzi między najbliższymi członkami rodziny staje się w ten sposób łatwiejsze i znacznie zyskuje na jakości.

Kreatywne wykorzystanie

Pomalowanie tkaniny nie musi oznaczać końca wspólnej zabawy. Uniwersalność tkaniny do kolorowania stwarza wiele możliwości jej dalszego wykorzystania. Kocyk, zasłonka, poszewka na poduszkę i inne ozdoby do dziecięcego wykonane z takiego materiału zapewne będą jedyne w swoim rodzaju. Z tkaniny można również uszyć dziecku przytulankę lub oprawić całość w ramkę. Nic bowiem nie zbliża do siebie artystów, jak wspólne dzieło, które mogą podziwiać mieszkańcy domu i goście.

Kreatywna nauka z maluchem przy wykorzystaniu tkaniny kolorowej daje dużo radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Rozłożony na podłodze materiał może stanowić dla całej rodziny prawdziwy plac niekończących się zabaw. Bez względu na pogodę za oknem czy zdolności plastyczne zabawa tego typu pomaga budować więzi, rozwija kreatywność oraz uczy cierpliwości. Wykorzystanie do zabawy tkanin do kolorowania może zatem sprawić, że czas spędzony z dzieckiem będzie naprawdę wyjątkowy i wartościowy.

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl