px

Główne trendy w tekstyliach dziecięcych na rok 2020

Główne trendy w tekstyliach dziecięcych na rok 2020

Na rynku tkanin dziecięcych, w roku 2020 możemy spodziewać się rosnącej popularności tkanin naturalnych. Muślin, bawełna wafel będzie powszechnie wykorzystywana w produkcji kocyków i otulaczy. Wśród fanów barwnych printów i oryginalnych wzorów, dominować będzie natomiast bawełna drukowana dla dzieci lub wiskoza bambusowa.

Tkanina minky, velvet i naturalna bawełna wciąż na topie

Rok 2020 będzie kontynuacją poprzednich sezonów, w których na rynku materiałów dziecięcych triumfowała bawełniana tkanina minky. Rodzice coraz częściej szukają jednak materiałów ekologicznych, wykonanych z czystej bawełny bez jakichkolwiek domieszek. W tej kategorii sprawdza się bawełna wafel, stanowiąca ciekawą alternatywę dla tkanin typu minky, gdyż służy głównie do szycia ciepłych, ale oddychających okryć, takich jak koce, pledy czy otulacze. Ponadto faktura bawełny (drobna siateczka wklęsłych kwadracików wielkości opuszka palca) jest bardzo atrakcyjna i miła w dotyku. Wspomniana już tkanina minky posiada tłoczony wzór (np. kropki, gwiazdki, serduszka) wypukły tylko z jednej strony. Oznacza to, iż wymaga ona dwustronnej obróbki, a najlepiej połączenia z inną tkaniną. W tym celu bardzo często wykorzystywana jest bawełna drukowana dla dzieci. Kolorowe, bajkowe wzory idealnie prezentują się bowiem w zestawieniu z tkaniną minky o nietypowej fakturze. Z połączenia tych materiałów można wyczarować przykładowo dwustronne koce, kołderki i śpiworki do wózków dziecięcych oraz poduszki i przytulanki.

Ukłon w stronę natury – eko bawełna i wiskoza bambusowa

W roku 2020 na popularności zyskają tkaniny oparte na naturalnych surowcach, takich jak bambus czy bawełna. Bawełna wafel, czyli materiał tkany z czystej bawełny, niezawierający sztucznych domieszek, jest odpowiedni zwłaszcza dla alergików i dzieci z wrażliwą skórą. Ponadto bawełna waflowa zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, dlatego sprawdza się równie dobrze latem, co zimą. Natomiast wiskoza bambusowa to wysokojakościowa, oddychająca tkanina o niższej gramaturze niż minky czy bawełna waflowa. Służy przede wszystkim do szycia lekkich pościeli, prześcieradeł i innych dodatków do dziecięcego pokoju, gdyż dzięki kolorowym, bajkowym wzorom jest bardzo atrakcyjna wizualnie.

tkaniny dla dzieci

Tkanina wodoodporna

W nadchodzącym roku zapewne warto zwrócić też uwagę na dziecięce tkaniny wodoszczelne, wykorzystywane przede wszystkim do szycia śpiworków, worków, obrusów, podkładek czy śliniaków. Doskonale sprawdzają się one w warunkach specjalnych – na zimowych spacerach czy przy karmieniu. Tkanina wodoodporna dziecięca, taka jak poliester, nie plami się i nie przemaka, a do tego dostępna jest w wielu ciekawych wzorach i kolorach.

Rok 2020 może przynieść ciekawe zmiany na rynku tkanin dziecięcych. W dalszym ciągu dużą popularnością będzie cieszyła się tkanina velvet, minky o charakterystycznej fakturze i niezaprzeczalnych właściwościach użytkowych. Wśród tkanin naturalnych, warto wymienić z kolei muślin, bawełnę wafel i wiskozę bambusową.

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl