Zrób to sam! Worek dla ucznia z ulubionym motywem

Zrób to sam! Worek dla ucznia z ulubionym motywem

  admin  

 (2)

  Nowości All  

Plecak typu worek to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów wyposażenia każdego ucznia. Ma on kilka zastosowań. Świetnie sprawdza się w roli plecaka, w którym zmieszczą się książki i zeszyty, a także przydaje się do przechowywania zapasowych butów lub ubrań na zajęcia sportowe. Zatem można go wykorzystać na wiele sposobów.

Wybór najlepszej tkaniny na worek dla ucznia

Przed rozpoczęciem szycia należy dobrać odpowiednią tkaninę. W jej wyborze należy kierować się kilkoma aspektami, a przede wszystkim funkcjonalnością. Worek dla ucznia nie jest przeznaczony do noszenia bardzo ciężkich rzeczy. W związku z tym gruba i wytrzymała tkanina na narzutę zupełnie się nie sprawdzi. Złym wyborem będzie także tkanina na poszewke, ponieważ ona z kolei jest stanowczo zbyt cienka i delikatna. W związku z tym najlepsza będzie tkanina bawełniana, len lub poliester. Ważne jest również, aby nie była ona zbyt gruba i jednocześnie łatwa w pielęgnacji, ponieważ worek z pewnością będzie bardzo często prany w pralce.

Akcesoria niezbędne szycia

Podstawowymi i niezbędnymi akcesoriami, które przydadzą się podczas szycia, są szpilki do spięcia tkaniny przed szyciem, centymetr oraz ostre nożyczki. W związku z tym, że szycie powinno zostać wykonane solidnie, to w tym celu zdecydowanie przyda się elektryczna maszyna do szycia. Dodatkowo zależności od potrzeb malucha można również przygotować kilka ozdób, które zostaną doszyte na koniec, dodając całości indywidualnego charakteru.

Jak samodzielnie uszyć worek dla ucznia?

jak uszyć worek szkolny

Uszycie worka nie jest wyjątkowo skomplikowanym zadaniem, które trwa kilka dni. Bez problemu można to zrobić w ciągu jednego popołudnia. Wystarczy tylko podstawowa wiedza na temat obsługi maszyny do szycia i odrobina doświadczenia.

Mając już wszystko przygotowane, można przystąpić do szycia. W pierwszej kolejności należy złożyć tkaninę w połowie dłuższego boku i dokładnie zszyć boki. Z niepołączonych części tkaniny, które są u góry worka, należy wykonać tunel, przez który należy przeciągnąć sznurek, który będzie go zamykał. Następnie wystarczy doszyć tylko uchwyty lub szelki. Tak przygotowany plecaczek wystarczy wyprasować i jest gotowy do użycia. Na tym etapie można go również ozdobić zgodnie z prośbą malucha.

Do ozdobienia worka można wykorzystać niezliczone elementy, które tylko podobają się małemu właścicielowi. W pasmanterii dostępne są gotowe aplikacje z ulubionymi postaciami z bajek lub filmów. Dziewczynki również znajdą tam coś dla siebie np. kolorowe lub brokatowe naszywki, koraliki, cekiny itp. Dla młodszych dzieci warto również wyszyć za pomocą hafciarki lub ręcznie imię, nazwisko i numer klasy, co zapobiegnie zaginięciu plecaczka.

Jak widać zatem, wykonanie worka dla swojego dziecka nie jest skomplikowane, choć jednym może to zająć godzinę, a innym cały dzień. Pomimo tego warto poświęcić ten czas i zrobić przyjemność dziecku z posiadania worka / plecaczka, który jest dostosowany i spersonalizowany dokładnie do jego potrzeb i życzeń. Na pewno chętnie i z radością będzie z niego korzystał.

 (2)