Wyprawka DIY - mata do przewijania

Wyprawka DIY - mata do przewijania

  admin  

 (0)

  All

Dowiedz się, jak zrobić wodoodporną matę do przewijania dziecka, którą możesz zwinąć i wrzucić do torby na pieluchy, lub wózka, korzystając z tego samouczka krok po kroku. 

Kiedy pielucha wymaga zmiany, należy ją zmienić. Nie ma znaczenia, czy jesteś, w aucie, na spotkaniu czy na pikniku, musisz sobie z tym poradzić. Na szczęście nie musisz wozić zawsze ze sobą dużej, nieporęcznej maty z pianki i ceraty do przewijania dziecka. Możesz zrobić swoją wersję, która zajmuje mało miejsca, jest miękka i przyjemna, a co najważniejsze możesz zabrać ją ze sobą wszędzie. Pamiętaj, żeby wybrać oddychające i naturalne tkaniny do uszycia maty. Mają one bezpośredni kontakt z delikatną skórą niemowlaka, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór.

Mata do przewijania niemowląt

Zrób matę, którą możesz zwinąć i przechowywać w torbie na pieluchy, wózku, czy samochodzie. W ten sposób będziesz zawsze gotowa na każdą sytuację, nie martwiąc się o duże rozmiary i brak kompatybilności, jakie często oferują maty do przewijania, które można znaleźć w sklepach. Samodzielnie szyjąc matę, możesz kolorystycznie dopasować tkaniny do reszty wyprawki malucha.

Materiały

  • 54 × 60 cm miękkiej tkaniny wodoodpornej
  • 57 × 66 cm tkaniny wierzchniej (większy kawałek, ponieważ pikowanie nieco ją zmniejsza)
  • 57 × 66 cm tkaniny dolnej warstwy
  • 20 × 38 cm tkaniny do zapięcia
  • 7,5 cm rzepu
  • ołówek
  • linijka
  • nożyczki
  • maszyna do szycia

Instrukcje

Wymierz tkaniny do odpowiednich rozmiarów i wytnij je. Złóż tkaniny w odpowiedniej kolejności (od góry warstwa wierzchnia, pomiędzy tkanina wodoodporna i na dole tkanina dolnej warstwy). Po złożeniu ich razem zabezpiecz tkaniny szpilkami lub agrafkami. Aby rozpocząć pikowanie, warto najpierw zabezpieczyć krawędzie i przejść do środka. Po zebraniu tkanin razem przychodzi czas na szycie. Ciekawie prezentuje się wygląd zaokrąglonych linii, ponieważ pozwalają na błędy, a jednocześnie wyglądają uroczo. Po pikowaniu pokrowca nadszedł czas na zszycie krawędzi ściegiem obrębiającym. Następnie przychodzi czas na dodanie zapięcia na rzep. Aby to zrobić, najpierw wytnij kawałek tkaniny (20x38cm) i złóż go na pół prawą stroną do siebie o szerokości 10 cm i zszyj dwie długie krawędzie, oraz jedną krótką. Odwróć tkaninę na prawą stronę i przyszyj rzep na jednym końcu tkaniny, oraz drugą część po przeciwnej stronie na drugim końcu. Taki pasek przyszyj w połowie długości na brzegu krótszej krawędzi maty. I gotowe.

 (0)