Wiskoza w wiosenne wzory — idealna do uszycia domowych tekstyliów

Wiskoza w wiosenne wzory — idealna do uszycia domowych tekstyliów

  admin  

 (0)

Wiskoza jest tkaniną najczęściej wybieraną na wiosenne i letnie ubrania dla kobiet. Materiał cechuje się bowiem przewiewnością i lekkością. Z wiskozy można jednak stworzyć także ubrania dla mężczyzn, dzieci, a nawet domowe tekstylia.

Co to jest wiskoza?

Wiskoza to tkanina otrzymywana z włókien, powstających w wyniku chemicznej obróbki celulozy. Celuloza jest polimerem, który występuje naturalnie w ścianach komórkowych niektórych roślin i glonów, ale jest też wytwarzana z drewna. Aby stworzyć tkaninę wiskozową, celulozę drzewną poddaje się chemicznej obróbce. W ten sposób uzyskuje się charakterystyczne włókna, z których następnie wytwarzany jest materiał.

Warto wiedzieć, że celulozę, niezbędną do produkcji wiskozy, otrzymuje się najczęściej z oczyszczonej masy drzew iglastych, ale niekiedy wykorzystuje się też drzewa liściaste. Otrzymywane w czasie obróbki chemicznej włókna zwykle mają dwie postaci – ciągłą lub ciętą. Tkanina wyprodukowana z włókien ciągłych wyglądem przypomina jedwab, zaś z ciętych jest zbliżona do bawełny lub wełny.

Wiskoza na metry

Wiskoza jest wykorzystywana najczęściej do szycia wiosennych i letnich ubrań. Przemawiają za tym jej charakterystyczne właściwości. Tkanina wiskozowa jest przede wszystkim przewiewna, miękka i lekka. Dodatkowo doskonale odprowadza wilgoć. Początkowo co prawda chłonie wodę, ale bardzo szybko wysycha. Wiskoza posiada zatem wszystkie zalety naturalnych materiałów, mimo że jest pozyskiwana sztucznie. Śmiało może konkurować z jedwabiem i bawełną.

Z tkaniny wiskozowej wytwarza się najczęściej damskie sukienki, bluzki i koszule, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć też inne elementy garderoby, jak spodnie, kombinezony czy spódnice. Coraz częściej szyje się także dziecięce ubranka i akcesoria. Po materiał chętnie sięgają producenci kocyków czy otulaczy dla dzieci. Warto wiedzieć, że tkanina ma właściwości antyseptyczne, co oznacza, że jest zalecana nie tylko dzieciom, ale także osobom ze skłonnością do reakcji alergicznych i podrażnień.  

W naszym sklepie otula.pl można znaleźć szeroki wybór wiskozy na metry. Sprzedajemy tkaniny w wielu różnych wzorach - w kwiatki, kropki oraz paski oraz kolorach, począwszy od beżu, poprzez odcienie żółci i niebieskiego, na różach i zieleniach kończąc.

Zaletą wiskozy jest niska cena. Materiał jest o wiele tańszy od jedwabiu, mimo że posiada podobne właściwości. W naszym sklepie można kupić wiskozę już od 30 złotych ma metr.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą tkanin. Nasze produkty cechują się wysoką jakością, popartą certyfikatem Oeko-Tex.

Tkanina wiskozowa na domowe tekstylia

Tkanina wiskozowa jest bardzo uniwersalna. Decydując się na zakup wiskozy na metry, można z niej stworzyć nie tylko odzież damską czy dziecięca, ale też domowe tekstylia. Z materiału można z powodzeniem uszyć pościele, prześcieradła, koce, ręczniki, zasłony, obrusy, poszewki, bieżniki czy dekoracyjne poduszki. Domowe tekstylia pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Zasłony wykonane ze wzorzystej wiskozy mogą całkowicie odmienić wystrój naszego wnętrza. Z tej samej tkaniny można wykonać także poszewki na poduszki, aby aranżacja pomieszczenia była spójna.

Z wiskozy można także wyczarować wygodne ubrania domowe dla wszystkich członków rodziny. Przemawia za tym nie tylko przewiewność i lekkość materiału, ale też antyseptyczność. Dres czy piżama z wiskozy sprawdzą się o każdej porze roku. Latem i wiosną zapewnią przewiewność, zaś jesienią i zimą otulą swoją miękkością.

 (0)