Uszyj sukienkę z wiskozy!

Uszyj sukienkę z wiskozy!

  admin  

 (0)

  Nowości All  

Własnoręcznie uszyta sukienka — czy warto?

Poszukiwania idealnej sukienki niekiedy mogą trwać w nieskończoność. Jedna ma nie taką długość, inna nieodpowiedni kolor, a jeszcze kolejna sukienka będzie w pięknym odcieniu, jednak będzie uszyta według niewłaściwego kroju. Nie wspominając już o najgorszej sytuacji, w której już znajdzie się wymarzoną sukienkę, a po chwili okazuje się, że nie ma jej w odpowiednim rozmiarze. Niejedna kobieta, która takie przeciągające się poszukiwania sukienki ma za sobą jest zdania, że lepiej uszyć sukienkę na miarę. Wtedy ma się dowolność w wyborze materiału, jego koloru i wzoru, a także samego kroju i długości sukienki. W sytuacji, kiedy wymarzy się sukienka na miarę, osoby posiadające umiejętności krawieckie mają o tyle dobrze, iż samodzielnie mogą uszyć takową kreację. Będzie to ciekawe zajęcie, ale również spora oszczędność pieniędzy.

Co będzie potrzebne do uszycia sukienki z wiskozy?

Chcąc uszyć piękną sukienkę z wiskozy, na pewno niezbędny będzie wiskozowy materiał. Jednak to nie wszystko, w co należy się zaopatrzyć przed przystąpieniem do szycia. Do tego zadania potrzebne będą rozmaite akcesoria krawieckie, jak również odpowiedni sprzęt. Z pewnością większość z nich będzie posiadać każda miłośniczka krawiectwa. Warto jednak się o tym upewnić, a w razie brakujących artykułów, czym prędzej się w nie wyposażyć.

Do uszycia sukienki z wiskozy potrzebne będą:

 • maszyna do szycia
 • odpowiednie wzory wykrojów
 • materiał wiskozowy
 • nici
 • igły
 • nożyce
 • kreda lub pisak krawiecki
 • miara krawiecka
 • krzywiki
 • szpilki
 • guziki
 • deska do prasowania
 • żelazko

To najbardziej podstawowe akcesoria, które będą niezbędne podczas szycia sukienki z wiskozy. Dodatkowo, można zaopatrzyć się jeszcze w manekin, który z pewnością ułatwi pracę. Podejmując się szycia sukienki, warto zwrócić uwagę czy ma się wygodne miejsce do jej szycia, a także czy oświetlenie świeci wystarczająco mocno. Są to szczegóły, jednak znacząco wpływają na komfort pracy, a chyba chce się, aby szycie sukienki z wiskozy było przyjemnością, a nie pełne nerwów, prawda?

Gdzie znaleźć najmodniejsze materiały wiskozowe na sukienkę?

Podobnie jak znalezienie najdoskonalszej sukienki może być trudnym zadaniem, tak znalezienie idealnego materiału wiskozowego również może nie należeć do najprostszych wyborów. W sklepie internetowym Otula dostępna jest duża oferta zachwycających materiałów wiskozowych, więc z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Można znaleźć tam wiskozę w piękne kwiatki, ciapki czy paski. Co więcej, każdy z wiskozowych materiałów dostępny jest w stylowych kolorach, które z pewnością przyciągną uwagę każdego. Sukienki z tkanin ze sklepu Otula z pewnością będą się pozytywnie wyróżniać na tle sukienek ze sklepów.

Wiadomo już, co będzie potrzebne do uszycia sukienki wiskozowej. Jednak, jak się za to zabrać?

Jak uszyć sukienkę z wiskozy?

jak uszyć sukienkę z wiskozy

Nawet profesjonalna i doświadczona krawcowa może potrzebować instrukcji uszycia sukienki z wiskozy. Dlatego też, poniżej można znaleźć wytłumaczenie jak krok po kroku uszyć sukienkę wiskozową.  

 1. Pierwszym krokiem będzie wykrojenie materiału według danych wzorów, które określają krój sukienki.
 2. Następnie należy wykonać zaszewki piersiowe w kopertowych przodach.
 3. Przód dobrze jest wykończyć pliskami skośnymi. Należy je doszyć prawą stroną do prawej.
 4. Następnie, pliski te trzeba odwrócić i stębnować do brzegu.
 5. Kolejnym krokiem będzie podwinięcie pliski pod spód i ponowne jej stębnowanie.
 6. Tak przygotowane ramiona — tylne i przednie — należy zszyć za pomocą maszyny do szycia.
 7. Miejsce pod pachami należy wykończyć tak samo jak przody.
 8. Dekolt wykończy się stójką. Aby ją wykonać trzeba zszyć obydwa, podklejone elementy, a następnie naciąć zaokrąglone kolce.
 9. Stójkę trzeba przewrócić na prawą stronę i wyprasować. Po wykonaniu tych czynności, można przypiąć ją do dekoltu, a następnie doszyć.
 10. W kolejnym kroku należy podwinąć drugą stronę stójki. Ją także trzeba przyszyć do dekoltu.
 11. Na wyciętym uprzednio dole sukienki, w jej tyle należy wykonać zaszewki.
 12. Dół sukienki należy założyć kopertowo, a także podwinąć jego przednie części na środku.
 13. Teraz należy połączyć górę sukienki z jej dołem. Trzeba przy tym pamiętać, aby boki cały czas były osobno w talii — tam będzie wszywany pasek.
 14. Czas wykonać wspomniany pasek, który będzie wszyty w miejscu talii.
 15. Następnie, należy zszyć boki sukienki, a w tym samym czasie umieścić pasek w talii. Cały szew warto obrzucić na overlocku.
 16. Kolejnym krokiem będzie podwinięcie dołu sukienki.
 17. W talii i przy dekolcie można doszyć guziki, aby zapięta sukienka ładnej się układała.

Gotowe! Piękna, zwiewna wiskozowa sukienka jest już gotowa! W dodatku została ona wykonana własnoręcznie, przez co jest jedyna w swoim rodzaju. To z pewnością sprawi, że jeszcze przyjemniej będzie się ją zakładać. Wszystkich chętnych do uszycia sukienki z wiskozy, odsyłamy do naszego sklepu otula.pl. Powodzenia!

 (0)