Materiały na dekoracje i skrzaty świąteczne

Materiały na dekoracje i skrzaty świąteczne

  admin  

 (0)

Jakie dekoracje świąteczne z materiału można zrobić?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Składają się na niego nie tylko kolędy, ulubione potrawy, obdarowywanie się prezentami czy spotykanie się z bliskimi. Dużą rolę odrywają również dekoracje świąteczne. Wprowadzą do wnętrz wspaniałą, magiczną atmosferę, tym samym pomagając domownikom i gościom poczuć ten niezapomniany czas. Dekoracje świąteczne mogą stanowić zarówno rozmaite elementy stawiane na półkach czy parapetach, jak również mogą to być poduszki, koce, zasłony, obrusy czy pościele. Poniżej prezentujemy kilka propozycji dekoracji świątecznych z materiału.

  1. Z tkaniny w świąteczny wzór można stworzyć urocze materiałowe zawieszki na choinkę. Co powiesz na takie w kształcie serca? Wytnij podwójnie z wybranego materiału świątecznego serce o wysokości kilku centymetrów. Zszyj delikatnie część serduszka, a następnie wypchaj je watą. Później, pozostaje już zszyć pozostałą część maskotki. Jeśli ma być to zawieszka na choinkę, należy doszyć do niej tasiemkę. Jeśli chcesz możesz stworzyć zawieszkę o innym kształcie - choinki, gwiazdki czy renifera. Tutaj liczy się kreatywność!

  2. W podobny sposób jak materiałowe zawieszki, można również zrobić małą materiałową choinkę 3D. Chcąc ją zrobić, pierwszym krokiem będzie wycięcie 12 połówek choinek. Należy połączyć dwie takie połówki i zszyć, zostawiając przy tym otwór na watę. Po ich wypełnieniu, trzeba zaszyć pozostawione otwory. Po wykonaniu tego, otrzyma się 6 trójwymiarowych połówek choinek. Kolejnym krokiem będzie zszycie ich, a tym samym uformowanie z nich choinki.

  3. Ze świątecznego materiału można również uszyć dekoracyjne skarpety, które świetnie będą prezentowały się zawieszone na drzwiach lub kominku. Chcąc uszyć taką ozdobę należy wyciąć dwie części materiału w kształcie skarpety, a następnie zszyć je, tym samym zostawiając otwór na górze. Ostatnim krokiem będzie doszycie zawieszki do skarpety. Gotowe!

Mamy nadzieję, że któryś pomysł spośród wymienionych przez nas propozycji na dekoracje świąteczne z materiału, Ci się spodobał. Chyba, że wolisz coś innego. Jeśli tak, co zatem powiesz na skrzaty świąteczne z materiału?

Skrzaty świąteczne z materiału

Ze świątecznego materiału można również zrobić stylowe skrzaty świąteczne. Do ich stworzenia potrzebne będą co najmniej 2 różne wzory tkanin. Z jednego rodzaju należy uszyć tułów skrzata, z kolei z drugiego jego długą czapkę oraz ręce i nogi. Później zostaje już tylko doczepić watę, która będzie stanowiła siwą brodę skrzata świątecznego. Samodzielne robienie dekoracji świątecznych to świetna, kreatywna zabawa, a także możliwość spędzenia z kimś nieco więcej czasu. Niewątpliwie, dekoracyjne skrzaty świąteczne będą dobrze prezentowały się na półkach, parapetach oraz kominkach. Wprowadzą one do pomieszczeń niezwykłą atmosferę świąt. Co więcej, własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne mogą być również fantastycznym prezentem dla bliskiej osoby. Zresztą, możesz przekonać się o tym wszystkim na własnej skórze!

skrzaty świąteczne

Materiały świąteczne - gdzie znaleźć?

Najlepsze materiały świąteczne znajdzie się w sklepie internetowym Otula! Pośród naszej bogatej oferty tkanin, nie zapomnieliśmy o tych, które idealnie spiszą się podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oferujemy materiały świąteczne z nadrukami gwiazdek, skrzatów świątecznych, choinek, reniferów czy świątecznych skarpet. Tkaniny na święta, które można znaleźć w naszym sklepie są dostępne w kilku różnych kolorach, które niewątpliwie kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Będą to czerwony, zielony, biały, jak i niebieski. 


Jeśli planujesz wykonanie dekoracji świątecznych z materiału, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą tkanin we wzory bożonarodzeniowe. Wśród nich dostępnych jest ponad 20 różnych wzorów. W sklepie internetowym otula.pl z pewnością znajdziesz materiał świąteczny, którego szukasz. Zapraszamy!

 (0)