Jakie dodatki przyniosą wiosnę w domu?

Jakie dodatki przyniosą wiosnę w domu?

  admin  

 (0)

  Nowości All  

Wiosna kojarzy się z przyrodą budzącą się do życia oraz dłuższymi i ciepłymi dniami. Warto zaprosić wiosnę do swojego domu i stworzyć aranżację pełną kwiatów. Wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu jest sypialnia, która służy do relaksu i wyciszenia. I to właśnie ją warto wypełnić kwiatami, a z pewnością wieczorny wypoczynek zamieni się w przyjemność.

Jak zaprosić wiosnę do sypialni? 

Kwiatową dekorację warto mieć w sypialni cały rok. Kwiaty dodają wyjątkowości oraz przypominają o wiośnie, a także symbolizują nowy początek. Jak zaprosić wiosnę do naszej sypialni? Bardzo popularnym trendem jest kupno bawełnianej tkaniny dekoracyjnej i uszycie z niej niepowtarzalnego dodatku - poszewki na poduszki, czy zasłon. Kwiecista bawełna pozwoli udekorować pomieszczenie w wyjątkowy sposób. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw - duże lub małe kwiaty oraz kolor, a w sypialni zagości wiosenny akcent. Zasłony z kwiatowym motywem ozdobią okno. Jeśli na parapecie dodatkowo postawi się rośliny - dekoracja będzie codziennie przywoływała wiosnę. Innym ciekawym pomysłem jest uszycie bieżnika na stolik nocny. Na tak ozdobionym stoliku można postawić wazon z żywymi kwiatami - cięte tulipany czy żonkile wypełnią całe pomieszczenie zapachem, w dodatku stanowią piękny, wiosenny akcent. Przed snem można też zapalić świecę zapachową o kwiatowym aromacie. Najbardziej uniwersalnym elementem wystroju wnętrz jest poduszka. Ten niewielki przedmiot potrafi doskonale ożywić wnętrze i sprawić że stanie się niezwykle przytulne.

Tkanina dekoracyjna - najlepszy sposób na zaproszenie wiosny do sypialni 

Atutem tkaniny dekoracyjnej jest jej różnorodne zastosowanie -  wystarczy dobry pomysł, a kwiaty zagoszczą w sypialni na dłużej. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wystarczy delikatny, kwiatowy akcent tekstylny by nadać wiosenny nastrój pomieszczeniu. Oprócz poduszki czy bieżnika, z tkaniny w kwiaty można uszyć też zasłony na okna.

Tkaniny dekoracyjne wykorzystywane są też do zakrywania mało estetycznych miejsc w pomieszczeniu np. przy parapetach czy grzejnikach. Lub też możemy je wykorzystać jako parawany do pomieszczeń składowych czy spiżarni.

Jak wybrać tkaninę dekoracyjną? 

Różnorodność wzorów i motywów pozwala na podjęcie decyzji co do spójności stylizacji. Poduszkę, zasłony czy bieżnik można uszyć z jednej tkaniny - wtedy pomieszczenie będzie miało jednolity styl. Można też użyć tkanin o różnych motywach - wtedy sypialnia zamieni się w ogród pełen roślin. Tkanina w duchu tropikalnym, z motywami liści, kwiatów czy ptaków na pewno ożywi wnętrze i wprowadzi wspaniały nastrój. 

Tkaniny w kwiaty to świetny pomysł na dekorację wnętrza. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na jakość wybranego produktu i kierować się nie tylko aspektem wizualnym. Tkanina ma nie tylko dekorować wnętrze, ale być wytrzymała i służyć przez długie lata. Tkaniny na poduszki powinny być wykonane z bawełny. Jest ona miękka w dotyku i  łatwa w pielęgnacji. Bawełna zapewnia też przewiewność, co jest ważne zwłaszcza przy zasłonach. Warto zwrócić uwagę, żeby tkanina była bezpieczna dla użytkownika. Bawełna jest materiałem przyjaznym dla alergików. Dodatkowym atutem są certyfikaty, na przykład międzynarodowy certyfikat Oeko Tex - który potwierdza wysoką jakość i bezpieczeństwo produktu. Szukając więc sklepu oferującego tkaniny dekoracyjne warto wybrać taki, który oprócz wysokiego wyboru motywów będzie też oferował certyfikowane produkty wysokiej jakości. 

Dlaczego warto zdecydować się na wiosenne motywy w naszej sypialni? 

Dodatki w domu mają bardzo ważne znaczenie. Dom to miejsce naszego wypoczynku po pracy, oaza spokoju, dlatego w pomieszczeniach powinny znaleźć się dekoracje umilające wnętrza. Sypialnia jest szczególnym pokojem, bo tu następuje moment regeneracji po całym dniu. Warto udekorować to pomieszczenie motywem roślinnym, który wycisza i pasuje do każdej sypialni. Sypialnia, do której zaprosi się  kwiaty w postaci tekstyliów, stanie się wyjątkowym miejscem, w którym wiosna gościć będzie przez cały rok.

W ofercie sklepu otula.pl znajdziesz bawełniane tkaniny dekoracyjne. Sprawdź sama!

 (0)