Jak uszyć śpiworek dla dziecka?

Jak uszyć śpiworek dla dziecka?

  admin  

 (0)

  All

Kiedy zostaniesz mamą lub tatą, śpiworek staje się niezbędnym elementem dla Twojego dziecka. Będzie najlepszym sprzymierzeńcem w zapobieganiu rozkopywaniu się dziecka podczas snu, utrzymując idealną temperaturę ciała oraz zapewni bezpieczeństwo. To kwestie, o które martwi się wielu rodziców. Korzystanie ze śpiwora pomoże uniknąć możliwych zagrożeń, jakie mogą stanowić prześcieradło i kocyk, zapewniając zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku spokojniejszy sen. Niestety wyprawka dla noworodka może być dużym wydatkiem, dlatego świetnym sposobem jest wykonanie niektórych akcesoriów samodzielnie. Dzięki temu masz pewność, że zostały one wykonane z najlepszych materiałów, oraz pasują do estetyki pokoju lub kącika dziecka.

Śpiworki dla niemowląt mogą być używane zarówno latem, jak i zimą, pomagając utrzymać dziecku ciepło zimą i optymalną temperaturę latem. Zawsze należy używać naturalnych tkanin, aby zapewnić ochronę delikatnej skóry dziecka oraz uniknąć reakcji alergicznych. Śpiworki wykonane z bawełny, bambusa, czy muślinu są szczególnie polecane dla najmłodszych.

Śpiworek dla dziecka - zalety

Istnieje wiele korzyści z używania śpiwora dla dziecka. Wykonane z odpowiednich tkanin zapobiegają przegrzaniu się dziecka, ale także utrzymują optymalną temperaturę, uniemożliwiając dziecku rozkopanie się w nocy. Ponadto nie stanowią ryzyka uduszenia się poprzez zasłonięcie głowy w nocy, co czyni go bardzo bezpiecznym dla dzieci. Ręcznie uszyty śpiworek to idealny prezent na baby na baby shower i dla świeżo upieczonych rodziców.

Jak zrobić śpiwór dla dziecka?

Jeśli jesteś w ciąży, lub masz przyjaciółkę, siostrę, lub koleżankę, która niedługo urodzi dziecko, świetnym prezentem będzie uszycie dla niej śpiworka dla noworodka na powitanie malucha. Śpiwór zapewnia ogrzanie oraz przytulne i bezpieczne miejsce. Można go dostosować do własnych upodobań, potrzeb i pory roku, wybierając różne tkaniny. Na przykład muślinowy śpiworek idealnie sprawdzi się podczas letnich miesięcy, a bawełniany z podszewką na zimę. Niemowlęta lubią być przytulnie owinięte podczas snu. Do tego idealnie nadają się śpiworki niemowlęce. Mówi się, że działają uspokajająco na dzieci, ponieważ są przytulne, kolorowe i bardzo wygodne. Wybierz rozmiar odpowiedni do wzrostu i wagi dziecka, jeśli nie jesteś pewien lub Twoje dziecko jest pomiędzy rozmiarami, zawsze wybieraj rozmiar większy.

Materiały, których będziesz potrzebować do uszycia uroczego śpiwora dla niemowląt:

  • zewnętrzna tkanina 40 × 90 cm, na przykład bawełniana tkanina na lekki letni śpiworek, lub  welwet na ciepły zimowy śpiwór (dwie sztuki)
  • wewnętrzna tkanina 40x90 cm - jak wyżej
  • nożyczki
  • nici
  • maszyna do szycia
  • ołówek
  • zamek

Najperw musisz wykonać wzór śpiwora dla dziecka. Powinna wyglądać jak łza bez górnej końcówki: narysuj połowę „kropli” na kartce papieru. Wzór powinien mieć około 90 cm długości i 40 cm szerokości (w najszerszym miejscu). Wyrysuj otwory na ręce oraz dekolt. Następnie przytnij tkaniny według wzoru. Złóż tkaninę wewnętrzną i zewnętrzną razem skierowane prawą stroną do siebie. Zszyj materiały, pozostawiając 1 cm od szwu do końca tkaniny. Pamiętaj, żeby pozostawiać 15-centymetrową część, która nie została zszyta, aby obrócić tkaniny na prawą stronę. Pozostałą część zszyj na prawej stronie. Tak przygotuj dwie części śpiworka.

Dwie podwójne tkaniny ponownie złóż ze sobą prawą stroną do siebie i zszyj je, pozostawiając otwory na ręce i głowę. Następnie odwróć zszyty śpiworek na prawą stronę. Jeżeli chcesz dodać zamek do śpiworka, wystarczy zaznaczyć środek tkaniny i przeciąć ją na długość posiadanego zamka. W miejscu przecięcia wszyj zamek i śpiworek jest gotowy.

 (0)