Jak uszyć bluzkę na lato?

Jak uszyć bluzkę na lato?

  admin  

 (0)

  Nowości

Samodzielne szycie ubrań to niezawodny sposób na sprawienie sobie ciuchów idealnie pasujących Twojej sylwetki. Ponadto, ręcznie uszyte ubrania będą takie, jakie sobie wymarzysz pod względem koloru, wzoru czy kroju, więc jest to idealny sposób na wyrażenie swojego osobistego stylu. Wiele osób myśli, że szycie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, jednak wbrew pozorom nie musi taki być. Pokażemy Ci jak w prosty i szybki sposób uszyć prostą bluzkę na lato.

Bluzka na lato - odpowiedni materiał

Pierwszym krokiem w procesie szycia ubrań jest wybór odpowiedniego materiału. Należy wziąć pod uwagę rodzaj garderoby, który chcemy stworzyć oraz to jakie ma mieć przeznaczenie. W przypadku bluzki na lato najlepiej wybrać lekki i zwiewny materiał, w którym nie będziesz się pocić. Idealnym wyborem będzie więc bawełna, len czy wiskoza, które zapewnią Ci chłód i wygodę w upale. Weź również pod uwagę, jaki krój i przeznaczenie będzie miała Twoja bluzka np. materiał w duże wzory może się nie sprawdzić przy bluzce na ramiączkach, z kolei do bardziej eleganckich bluzek lepiej wybierać materiał, który nie będzie łatwo się gniótł. Jeśli jesteś początkującą osobą, dobrze wybrać wysokiej jakości tkaninę, z którą będzie łatwo pracować. W takim przypadku najlepiej zacząć od uszycia bluzki o prostym podstawowym kroju. 

Bluzka na lato - długi czy krótki rękaw?

Uszycie bluzki z długim i krótkim rękawem zasadniczo bardzo się nie różni. Baza bluzki będzie taka sama, a jedyną różnicą będzie długość rękawów. Istotną kwestią przy szyciu bluzki z długim rękawem jest dokładne wykonanie pomiarów. Każdy błąd będzie tutaj zdecydowanie bardziej widoczny niż w przypadku bluzki z krótkim rękawem. Uszycie bluzki z długim rękawem będzie szczególnie przydatne, jeśli jesteś wysoką osobą lub posiadasz długie ręce. Zapewnisz sobie bluzkę na lato z idealnie dopasowaną długością rękawów. W przypadku bluzki z długim rękawem możesz również eksperymentować z szerokością rękawów, dodając im stylu i oryginalności. Ostateczna decyzja, na temat tego czy chcesz uszyć bluzkę z długim, czy krótkim rękawem, powinna zależeć od Twoich preferencji i potrzeb.  

Jak uszyć bluzkę?

Zacznij od dokładnego wyprasowania tkaniny. Bez tego nie będzie możliwe wykonanie dokładnego wykroju bluzki. Następnie przejdź do wykrajania materiału, korzystając z przygotowanego wcześniej wzoru. Wzory do wykroju możesz wykonać samodzielnie lub zakupić gotowe. Pamiętaj o tym, aby podczas wykrajania wzoru zostawić nadmiar materiału na obszycie brzegów bluzki. Kiedy wszystkie elementy bluzki masz już wycięte, przyszedł czas na ich zszycie i obszycie brzegów, aby uzyskać profesjonalne wykończenie. Poszczególne elementy bluzki możesz zszyć, używając ściegu prostego lub zygzakowatego na maszynie do szycia. Pamiętaj również, aby podczas przyszywania rękawów do reszty bluzki zadbać o odpowiednie naprężenie materiału, aby uniknąć powstania zagięć materiału lub plis. Nie zapominaj również o tym, że cały czas pracujemy na lewej stronie bluzki. Na koniec możesz dodać oryginalne detale takie jak guziki czy koraliki, dodadzą one Twojej bluzce charakteru. 

Bluzka jest uniwersalnym i stylowym elementem letniej garderoby. Jak widzisz, samodzielne użycie bluzki nie jest skomplikowane, a zapewni Ci ubranie, które jest idealnie dopasowane do Twojego stylu i sylwetki. Ponadto, jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli udało Ci się samodzielnie uszyć bluzkę na lato, czas na kolejne elementy letniej garderoby!

 (0)