Dlaczego warto wybrać muślin?

Dlaczego warto wybrać muślin?

  admin  

 (1)

Jakimi właściwościami cechuje się muślin?

Muślin - pewnie nie raz miałaś ten materiał w rękach. Charakteryzuje się on niezwykłą miękkością i delikatnością. Muślin jest tkaniną z czystej bawełny, dzięki czemu doskonale się układa i dobrze trzyma strukturę. Co więcej, muślin kojarzony jest z przewiewnością. Nic w tym zresztą dziwnego - w końcu tkanina ta posiada wspaniałe właściwości termoregulacyjne. Dlatego też, ubrania z muślinu doskonale sprawdzą się latem, jak i w okresach przejściowych, a więc późną wiosną i wczesną jesienią. Muślin znany jest również ze swojej higroskopijności - materiał ten odprowadza pot i wilgoć poprzez skuteczne pochłanianie wody. Warto również wspomnieć o tym, że nawet po praniu muślin nie traci swoich właściwości, wciąż pozostając przyjemnym w dotyku materiałem. Dlatego też, muślin jest uważany za mało wymagającą tkaninę. Przy jego czyszczeniu czy konserwacji nie są potrzebne specjalne zabiegi. Chcąc cieszyć się świeżością tkaniny, należy wyprać ją w pralce w temperaturze 30°C, natomiast prasować ją należy w 100°C. Aby jak najdłużej cieszyć się właściwościami muślinu, warto pamiętać, że nie należy poddawać tego materiału mechanicznemu suszeniu, a także wybielaniu. Te wskazówki pomogą zachować materiał w dobrej kondycji przez długie lata.

co uszyć z muślinu

Co jest zazwyczaj szyte z muślinu?

Z czym najbardziej kojarzy Ci się muślin? Czyżby z ubrankami i akcesoriami dla niemowlaków? Muślin jako miękka i przyjemna w dotyku tkanina często wykorzystywana jest do szycia ubranek dla dzieci, kocyków, pieluszek, maskotek czy innych tego typu akcesoriów dziecięcych. Jednak to nie jedyne przeznaczenie tej niezwykle delikatnej tkaniny. Muślin jest również wykorzystywany do szycia eleganckich sukienek, bluzek, spódniczek, chust, otulaczy, szali, koszul, a także spodenek. Ubrania uszyte z muślinu są wygodne, “oddychające”, jak również stylowe i gustowne. Co więcej, muślin jest niekiedy wykorzystywany w produkcji pończoch, szlafroków, rajstop czy nawet bielizny. Jak więc się okazuje, muślin jest wykorzystywany do szycia różnorodnych elementów odzieży i nie tylko - niekiedy można spotkać muślinowe dekoracje wnętrz, ale także muślinowe maskotki dla najmłodszych.

Warto wybrać muślin, ponieważ...

Powodów, dla których warto wybrać muślin jest wiele. Zresztą, pewnie zdążyłaś się już o tym przekonać podczas czytania artykułu. Muślin jest przyjazny delikatnej skórze dziecka, jak również jest bardzo przewiewny, dzięki czemu skóra może “oddychać”. Materiał ten może być również elegancki, a przy tym nie jest w ogóle wymagający. Muślin od lat cieszy się sporą popularnością, a przez ten czas miliony osób przekonało się o delikatności i praktyczności tego materiału. Jeśli więc jakimś cudem nie miałaś jeszcze styczności z tym przyjemnym materiałem, teraz masz okazję! Zapraszamy do naszego sklepu z tkaninami otula.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnych kolorów i wzorów muślinu!

 (1)